Co se stane s přístupem k mým datům když nezaplatím Office 365

Office 365 pro firmy: Životní cyklus předplatného.

Pokud necháte předplatné vypršet, bude procházet různými stavy, než se trvale odstraní. Získáte tak jako správce Office 365 čas, abyste mohli předplatné znova aktivovat, pokud se rozhodnete službu dál používat, anebo zazálohovat data, pokud se rozhodnete, že už dál předplatné nechcete.

Tady se dozvíte, co můžete v jednotlivých stavech předplatného očekávat.

1. Stav ukončení platnosti trvá u většiny předplatných a ve většině zemí a oblastí 30 dní.

V tomto stavu mají uživatelé normální přístup k portálu Office 365 i k aplikacím a službám Office, jako je e-mail nebo SharePoint Online. Jako správce budete mít pořád přístup k Centru pro správu Office 365. Nemusíte mít obavy – globální správce nebo správce fakturace může předplatné znovu aktivovat a dál používat Office 365. V opačném případě nezapomeňte zazálohovat data.

2. Pokud vaše předplatné neaktivujete, dokud je ve stavu konce platnosti, přejde do zakázaného stavu, který trvá 90 dní u většiny předplatných a ve většině zemí a oblastí.

V tomto stavu se podstatně omezí přístup. Uživatelé se nemůžou přihlásit a nemají přístup ke službám Office 365, jako je e-mail nebo SharePoint Online. Aplikace Office nakonec přejdou do režimu jen pro čtení s omezenou funkčností a zobrazují oznámení, že produkt není licencovaný. Máte i dál možnost přihlásit se a dostat do Centra pro správu Office 365, ale nemůžete uživatelům přiřazovat licence.

Jako globální správce nebo správce fakturace můžete předplatné znova aktivovat, aby bylo možné Office 365 dál používat se všemi zákaznickými daty v nedotčeném stavu. Pokud se rozhodnete předplatné, že předplatné znova aktivovat nechcete, zazálohujte si data.

3. Pokud předplatné znova neaktivujete, dokud je v období odkladu nebo v zakázaném stavu, zruší se jeho poskytování.

Správci a uživatelé přestanou mít přístup ke službám nebo aplikacím Office poskytovaným na základě předplatného. Odstraní se všechna zákaznická data – od uživatelských dat po dokumenty a e-maily.

Teď už nemůžete předplatné znova aktivovat. Jako globální správce nebo správce fakturace ale máte k Centrum pro správu Office 365 dál přístup, abyste mohli spravovat jiná předplatná nebo si mohli koupit nová předplatná vyhovující vašim firemním potřebám.


Kompletní původní článek.napsáno 05.05.2023, před 11 měsíci

Bezpečnost na prvním místě s Eset Protect Complete

ESET sjednocuje a centralizuje správu svých produktů a podporuje migraci centrální správy na cloud konzoli.
napsáno 03.05.2023, před 12 měsíci

Změna cen pro Office 365 a dalších služeb Microsoft Cloud

Od 1.4 došlo k aktualizaci ceníků služeb Microsoft Cloud
napsáno 25.01.2023, před 1 rokem

Konec podpory Windows 2012

Konec podpory serveru 2012 se blíží
napsáno 23.12.2021, před 2 roky

Pour féliciter 2022

Děkujeme Vám všem.
napsáno 22.02.2021, před 3 roky

CodeTwo Exchange Migration

Migrace Exchange server na jedno kliknutí