Nastavení ESET NOD32 jako update server

1)      Přes administrační konzolu spusťte konfiguraci serveru. Na záložce Updates nastavte Vaše aktuální uživatelské jméno a heslo. Zaškrtněte fajky u položky Create update mirror a Provide update files via internal http server. Pokud byste nechtěli využívat standardní port 2221, tak změňte číslo portu u položky http server port. Nakonec klikněte na Update now. Počkejte, až se stáhnou aktualizace.

2)      Pak je nutné restartovat službu ESET Remote Administrator Server. Po startu vidíme, že se rozběhla i služba ESET RA HTTP Server.

3)      Je nutné povolit port 2221 či změněný ve Windows Firewallu, pokud ho máte aktivní.

4)      Nyní si musíte vytvořit konfigurační soubor a poslat ho na všechny PC. Spusťte si ESET Configuration Editor. Nastavte si adresu svého Update serveru, tu najdete přes ESET NOD32 Antivirus – Update module – Profile - Setup. Pole Username a Password ponechte prázdné. Konfigurační soubor si uložte. Nyní ho odešlete konfiguraci na PC přes New Task a Configuration Task.

5)      Na noteboocích doporučuji ponechat aktualizace defaultně ze stránek ESET. Pokud byste ho nastavili dle návodu výše, pak by se Vám mimo firmu virová databáze neaktualizovala.
napsáno 23.12.2021, před 10 měsíci

Pour féliciter 2022

Děkujeme Vám všem.
napsáno 22.02.2021, před 2 roky

CodeTwo Exchange Migration

Migrace Exchange server na jedno kliknutí
napsáno 12.02.2020, před 3 roky

Desktop Central v praxi

napsáno 12.02.2019, před 4 roky

Budujeme firemní optické sítě

Rychlé a kvalitní spojení je základem dobré sítě, proto jsme se zaměřili na optické sítě.
napsáno 27.06.2018, před 4 roky

WSUS, SQL, AD, SCSI, SSD, RAID, NTFS a tak dále.

Víš co ty zkratky znamenají? Máme pro tebe prima práci.